25 Ağustos 2013 Pazar

Eğlence dolu bir hafta için "Gençlik Kampları"

Merhaba …  Sizlere bir süredir yazamıyordum ama bunun için çok güzel  sebeplerim vardı. Belki  de duymuşsunuzdur Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlik kampları düzenlenmekte. Ben de bu kamplardan biri olan “Kastamonu Kadıdağı Geçlik Kampı”na katıldım. Bir hafta süren kampımız o kadar güzel geçti ki; Türkiye’nin her yerinden birçok arkadaşım oldu, birlikte çok güzel vakit geçirdik. Ata binme, paintball, yüksek ip aktiviteleri, tırmanma, bisiklet turu, okçuluk ve daha birçok eğlenceli etkinlikler yaptık. Ayrıca güzel ülkemin farklı birçok yöresine ait halk oyunları öğrendik, farklı kültürleri tanımaya çalıştık. Hatta kampta tanıştığım ve çok sevdiğim Diyarbakırlı bir kardeşimden şemmame halayı oynamayı öğrenip ona, bizim buralardan roman havası oynamayı öğrettim. Bu gerçekten çok eğlenceliydi. Kamp etkinlikleri haricinde Kastamonu merkez ve İnebolu gezileriyle de çevreyi tanıma fırsatımız oldu.
Eğlenceli, her anıyla dolu dolu, bir o kadar da yorucu bir kamp dönemi geçirdik ama her şeyiyle çok güzeldi. Hayatımız boyunca hiç unutmayacağımız kadar güzel anılar biriktirdik.
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın farklı kültürlerden gençleri kaynaştırmayı amaçlayan Gençlik Kampı, Seyyah Ulu Çınarın İzinde, Gençlik Treni gibi daha birçok projesi var.
Sizde hayatınıza farklı bir renk katmak isterseniz Bakanlığın sitesini ziyaret ederek duyuları takibe alın ve birçok yeni yerler görüp, yeni arkadaşlarla tanışma olanağı bulabilirsiniz.

Çok gezdiğimi söyleyen arkadaşlarım sizde bu gezileri kaçırmamak için tık tık J
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder