5 Ağustos 2015 Çarşamba

1 Elbise 2 Farklı Stil

Herkese merhaba...
Biliyoruz ki yaz sezonu demek bitmeyen düğünler demek. E düğünler bu kadar çok olunca haliyle bir sürü abiye elbiseye ihtiyaç duyuyoruz. Tek bi kere giyebildiğimiz elbiselere onlarca para vermektense elbiselerde yapılacak birkaç küçük tadilat ve aksesuar değişiklikleriyle birbirinden çok farklı görünüşler elde etmek mümkün. Bunun için daha çok sade abartısız bir elbiseye ihtiyacımız var.
Ben bu siyah önü arkası 'V' sırtı açık siyah balık model elbisemi mezuniyet için geçen sene Kotondan almıştım. Çok sade olduğunu düşündüğüm için de belinde geçen sene moda olan altın sarısı metal kemer yine altın sarısı yüzük ve küpe aksesuarlarıyla kullandım. Çanta olarak da daha önce yapılışını şu yazımda paylaştığım gözlük kutusundan yaptığım clutch çantamı kullandım.

elbise süsleme

elbise süsleme


diy


Bu sene ise kardeşimin nişanı için elbise arayışındayken kendi elbisemde yapacağım bir kaç değişiklikle onu giyebileceğimi düşünüp kolları sıvadım.
Elbisemin omuzlarını 4 sıra halinde sıra taşlarla hareketlendirmeye karar verdim. Bunun için 2,5 metre sıra taş yeterli geldi. Önce göz kararı sıraların arasının ne kadar sallanması gerektiğine karar verdim sonra metreyle ölçüp 22 28 34 40 cm olacak şekilde 2'şer parça kestim. Omuzun en dış kenarından başlayıp kısadan uzuna doğru uçları omuz dikişinde birleşecek şekilde diktim. Her iki omuz içinde aynı uygulamaya yaptım. Ve işte elbisem hazır. Sizce nasıl olmuş yorumlarınızı bekliyorum.

İnstagramdan takip için : cansununmodagezegeni

kıyafet yenileme

eskileri yenileme

eskileri yenileme

elbise süsleme

elbise süsleme

elbise süsleme

elbise süsleme

İnstagramdan takip için : cansununmodagezegeni

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder